Czy znasz definicję słowa chłopak? Według słownika języka polskiego „chłopak” to na przykład dziecko płci męskiej czy młody mężczyzna będący sympatią dziewczyny. Zmiany kulturowe jakie zachodzą na świecie, przykładowo kult młodości, sprawiły, że w dzisiejszych czasach chłopak to również starszy mężczyzna.

Wkrótce 30 września będzie Dzień Chłopaka – święto wszystkich chłopaków! To nieoficjalne święto obchodzone w Polsce od kilkunastu lat głównie przez nastolatków. Tego dnia dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki.

Co ciekawe, nie wiadomo, skąd dokładnie wziął się pomysł obchodów tego święta i dlaczego wybrano akurat tę datę. Pewne jest jednak, że z roku na rok zyskuje ono popularność dzięki mediom, a szczególnie internetowi i portalom społecznościowym. Obecnie Dzień Chłopaka jest obchodzony w kilku państwach Europy i Azji, ale w różnych terminach. Krajem, w którym święto to ma najdłuższą tradycję jest Japonia.

W WOMAI również będziemy świętować Dzień Chłopaka. W związku z tym 30 września zapraszamy każdego chłopaka (niezależnie od wieku) na dwie interaktywne wystawy „W stronę światła” i „W stronę ciemności”. Otrzymasz 20% zniżki! Bilety do zakupu są dostępne przez naszą stronę internetową. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Agata

pl_PLPolski