Family trip to Krakow

Rodzinny wypad z dziećmi do Krakowa? 03.01.22

Rodzinny wypad do Krakowa? Doskonały pomysł! Gdy cel już został wybrany, rodzi się kolejne pytanie: jakie atrakcje wybrać dla dzieci? Co zrobić w Krakowie, gdy pada deszcz? W jakie miejsca się udać, żeby przeżyć coś nietypowego?

Co robić z dzieckiem w Krakowie, czyli kilka patentów na udany wyjazd pomimo deszczu

Zawsze możemy wybrać się też do parku wodnego czy kina, czyli do punktów rozrywki, które są osłonięte i w przypadku których pogoda tak naprawdę nie ma znaczenia. W takich miejscach czas szybko mija na różnego rodzaju atrakcjach. Dobrym pomysłem mogą okazać się zakupy w galeriach handlowych. Oferują one coraz więcej usług rozrywkowych takich jak plac zabaw Kulkowo.

Istnieje jednak jeszcze jedno, bardzo ciekawe miejsce, które niedawno pojawiło się na mapie Krakowa i które powinno zainteresować każdego malucha – Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI.

Dwie niezwykłe wystawy, które pozwalają pobudzić zmysły

Muzeum inne niż wszystkie, które pozwala doświadczyć zarówno dorosłym, jak i dzieciom różnego rodzaju wrażeń zmysłowych. Centrum WOMAI zostało stworzone po to, aby zdobywać nowe doświadczenia, obcować z nauką i przyswajać nowe informacje poprzez zabawę. To niesamowite połączenie rozrywki, sztuki, ale też i nauki.

Poznaj świat osób niewidomych

WOMAI to muzeum interaktywne, które zostało podzielone na dwie zupełnie różne wystawy. Pierwsza: "Into the dark" polega na niecodziennym zwiedzaniu świata osób niewidomych. W kompletnej ciemności odwiedzający muszą wyostrzyć pozostałe zmysły. Dzięki temu możemy stać się na chwilę osobą niewidomą i zobaczyć świat jej oczami. Rozbudowana ścieżka dźwiękowa pozwala wczuć się w sytuację z życia codziennego. 

Poznaj niesamowity świat nauki

Po przejściu przez labirynt ciemności, druga wystawa "towards the light" pokazuje, że nauka wcale nie musi być nudna! Rozmaite eksperymenty wykonywane pod okiem przewodnika-naukowca pozwalają zwiedzającym odkryć magię świata, który nas otacza. Złapiemy swój cień w miejscu, pokażemy, że cień może być kolorowy. Włąsnymi rękoma wykonamy interaktywną mapę hipsometryczną.  Rodzinny wypad do Krakowa?

Kiedy, jak i gdzie?

Centrum mieści się na ulicy Pawiej 34 w Krakowie. Godziny otwarcia jak i system dl zakupu biletów można znaleźć na stronie www.womai.pl.

Do Centrum zapraszane są zarówno dzieci, jak i dorośli. Jasna wystawa jest przeznaczona dla osób od 6 roku życia, natomiast dla młodszych dzieci wydzielone są specjalne terminy o określonych godzinach, również zawartych na stronie. Ciemna wystawa natomiast dostępna jest od 9 roku życia. Do muzeum można przyjść razem z grupą zorganizowaną, ale zapraszani są także turyści indywidualni.

WOMAI to zdecydowanie idealna propozycja dla rodzin nie tylko na deszczowe dni.

Autor – Womai team

en_GBEnglish (UK)