FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

PYTANIE: Jak mogę zakupić bilet do WOMAI?

ODPOWIEDŹ: Bilety można zakupić drogą internetową poprzez stronę rezerwacja.womai.pl w zakładce KUP BILET lub osobiście w WOMAI przy ulicy Pawiej 34 w Krakowie. Atrakcja mieści się w centrum Krakowa w okolicy Dworca Głównego i Galerii Krakowskiej.

 

 

P: Z kim wybrać się do WOMAI?

O: Atrakcje WOMAI zaciekawią każdego, bez względu na wiek i zainteresowania. WOMAI sprawdza się na wizytę z dziećmi, partnerem, rodziną, osobami starszymi. To świetnie miejsce dla zorganizowanych grup, idealne również na niecodzienną randkę czy niezapomnianą wycieczkę. Od dziecka, przez nastolatka i dorosłego, po osobę w sędziwym wieku – nie sposób się tu nudzić. Nie zaszkodzi tu również przyjść w pojedynkę, by w spokoju doświadczyć zmysłowych wrażeń WOMAI. Miejsce to z pewnością zaciekawi naukowców, badaczy, nauczycieli, uczniów, czy studentów szukających alternatywnie przedstawionej wiedzy naukowej. Inspirację znajdą tu również artyści, designerzy, doceniający sztukę i estetyczne walory WOMAI.

P: Ile czasu zajmuje zwiedzanie atrakcji WOMAI?

O: Na wystawę W STRONĘ ŚWIATŁA goście WOMAI wpuszczani są co godzinę i spędzają tu wybraną przez siebie ilość czasu w cenie jednego biletu. Zwiedzanie wystawy W STRONĘ ŚWIATŁA zajmuje blisko godzinę.

Na zwiedzanie wystawy W STRONĘ CIEMNOŚCI w Dark Roomie dedykowana jest jedna godzina.

P: Czy WOMAI to odpowiednie miejsce dla małych dzieci?

O: Jeśli zastanawiają się Państwo, co robić można z dziećmi w Krakowie, zapewniamy, że WOMAI to idealne miejsce na wizytę z milusińskimi. Na obie wystawy mogą wchodzić dzieci od 9 roku życia, przy czym poniżej 14 roku życia muszą wówczas pozostawać pod opieką dorosłego opiekuna. Do każdego biletu na wystawę W STRONĘ ŚWIATŁA dla swych podopiecznych można zakupić ulgowe bilety za połowę ceny w niskiej kwocie 20 złotych. Podobnie do każdego biletu na niewidzialną wystawę W STRONĘ CIEMNOŚCI w Dark Roomie dla dzieci zakupić można ulgowe bilety za połowę podstawowej ceny w niskiej kwocie 15 złotych. Ponadto w przypadku zakupu biletów na obie wystawy – główną ekspozycję w świetle i niewidzialna ekspozycję “W STRONĘ CIEMNOŚCI” w Dark Roomie – w jednym dniu zaoszczędzą Państwo 10 złotych.

W WOMAI odnajdzie się również zorganizowana młodzież szkolna. Dla grup szkolnych mamy do zaoferowania HAPPY HOURS do godziny 17:00, w których cena na każdą z wystaw wynosi wówczas 20 złotych od osoby. Grupy szkolne zapraszamy do kontaktu pod adresem rezerwacja@womai.pl.

WOMAI dostarcza wrażeń zmysłowych, które zafascynują nawet najmłodszych. Interaktywne atrakcje dostarczą zabawy, pomogą rozwinąć zdolności motoryczne, manualne, artystyczne, integrację sensoryczną oraz wrażliwość na muzykę i dźwięki. Spełniają również funkcję edukacyjną, stanowić mogą  zalążek pierwszego kontaktu z nauką, ubraną w przystępną dla dzieci formę, pobudzą ich ciekawość świata.

P: Czy w WOMAI można się czegoś nauczyć?

O: WOMAI nie jest muzeum w standardowym znaczeniu tego słowa. Atutom wizualnym i estetycznym tego miejsca towarzyszą walory naukowe i edukacyjne. Ekspozycje tworzone są w oparciu o zjawiska znane z dziedzin chemii, fizyki, sztuki iluzjonistycznej i kognitywistyki. Na miejscu czekają na Państwa znakomici naukowcy, pracujący w obszarach nauk ścisłych, którzy w przystępny sposób przekazują tajniki eksponatów, dostosowując poziom do każdego odbiorcy. Wiedza nabyta w WOMAI może zostać wykorzystana do nauki szkolnej, na studiach, a także do samodzielnego eksperymentowania i dokonywania odkryć. WOMAI inspiruje i pobudza kreatywność.

W WOMAI odnajdzie się zorganizowana młodzież szkolna. Dla grup szkolnych mamy do zaoferowania HAPPY HOURS do godziny 17:00, w których cena na każdą z wystaw wynosi wówczas 20 złotych od osoby. Grupy szkolne zapraszamy do kontaktu pod adresem rezerwacja@womai.pl.

P: Czy do WOMAI przychodzi się tylko raz?

O: WOMAI jest miejscem nieustającej innowacji i rozwoju. Ciągle wprowadzamy do życia nowe pomysły i doskonalimy eksponaty. Dotyczy to zarówno jasnej ekspozycji W STRONĘ ŚWIATŁA jak i niewidzialnej wystawy W STRONĘ CIEMNOŚCI w ciemnym pokoju z niewidomym przewodnikiem.

P: Czy zwiedzanie WOMAI wymaga wiedzy naukowej?

O: Ekspozycje tworzone są w oparciu o zjawiska znane z dziedzin nauki, chemii, fizyki, kognitywistyki, jednak czerpanie z nich radości i nauki nie wymaga znajomości specjalistycznej wiedzy. Na miejscu czekają na Państwa znakomici naukowcy, pracujący w obszarach nauk ścisłych, którzy w przystępny sposób przekazują tajniki eksponatów, dostosowując poziom do każdego odbiorcy. Wiedza nabyta w WOMAI może zostać wykorzystana do nauki szkolnej, na studiach, a także do samodzielnego eksperymentowania i dokonywania odkryć. Inspiruje i pobudza kreatywność. Od dziecka, przez nastolatka i dorosłego, po osobę w sędziwym wieku – każdy odnajdzie tu coś dla siebie, czegoś się dowie i nauczy. Miejsce to z pewnością zaciekawi jednak również naukowców, badaczy, nauczycieli, szukających alternatywnie przedstawionej wiedzy naukowej. Inspirację znajdą tu również artyści, designerzy, doceniający sztukę i estetyczne walory WOMAI. Dla dzieci wystawa WOMAI pełnić może funkcję edukacyjną, stanowić mogą  zalążek pierwszego kontaktu z nauką, ubraną w przystępną dla najmłodszych formę, pobudzić ich ciekawość świata.

P: Czy w WOMAI są dostępne ceny ulgowe biletów?

O: Do każdego biletu na wystawę W STRONĘ ŚWIATŁA dla swych podopiecznych w wieku od 9 do 13 roku życia można zakupić ulgowe bilety za połowę ceny w niskiej kwocie 20 złotych. Podobnie do każdego biletu na niewidzialną wystawę W STRONĘ CIEMNOŚCI w Dark Roomie dla dzieci w wieku od 9 do 13 roku życia zakupić można ulgowe bilety za połowę podstawowej ceny w niskiej kwocie 15 złotych. Ponadto w przypadku zakupu biletów na obie wystawy – główną ekspozycję w świetle i niewidzialna ekspozycję “W STRONĘ CIEMNOŚCI” w Dark Roomie – w jednym dniu zaoszczędzą Państwo 10 złotych.

Ponadto przewidujemy też zniżki dla zorganizowanych grup szkolnych. W takich zwanych HAPPY HOURS do godziny 17:00 cena na każdą z wystawa wynosi wówczas 20 złotych od osoby. Grupy szkolne zapraszamy do kontaktu pod adresem rezerwacja@womai.pl.

P: Czy w WOMAI można kupić pamiątki?

O: W WOMAI mieści się sklep z pamiątkami oraz gadżetami. Można w nim zakupić gadżety WOMAI, takie jak koszulki, kubki, czy torby.

P: Czy w WOMAI można bezpiecznie przechować rzeczy osobiste?

O: W WOMAI mieści się przechowalnia bagażu udostępniana zarówno gościom muzeum, jak i każdemu, kto potrzebuje w Krakowie przechować bezpiecznie swój bagaż i rzeczy osobiste. Museum WOMAI mieści się w samym centrum Krakowa 2 minuty od Dworca Głównego i Galerii Krakowskiej. Do Państwa dyspozycji oddajemy szafki zamykane na klucz. Przechowalnia bagażu połączona jest z szatnią. Pozostają one pod ścisłą ochroną przez monitoring. Na terenie całego obiektu WOMAI zainstalowane są kamery.

P: Co, jeśli chcemy odwiedzić WOMAI większą grupą?

O: Duże grupy zorganizowane są mile widziane w WOMAI. Dla grup szkolnych mamy do zaoferowania HAPPY HOURS do godziny 17:00, w których cena na każdą wystawę wynosi wówczas 20 złotych od osoby. Grupy szkolne zapraszamy do kontaktu pod adresem rezerwacja@womai.pl. W przypadku planów udania się do WOMAI większą grupą ludzi prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny, mailowy lub przyjście osobiście. W naszej ofercie na stronie internetowej w zakładce „KUP BILET” dostępne są również bilety „rodzinne” uprawniające do zniżki osoby wybierające się do nas z młodszymi podopiecznymi. W dodatku do każdego biletu na wystawę W STRONĘ ŚWIATŁA dla swych podopiecznych w wieku od 9 do 13 roku życia można zakupić ulgowe bilety za połowę ceny w niskiej kwocie 20 złotych. Podobnie do każdego biletu na niewidzialną wystawę W STRONĘ CIEMNOŚCI w Dark Roomie dla dzieci w wieku od 9 do 13 roku życia zakupić można ulgowe bilety za połowę podstawowej ceny w niskiej kwocie 15 złotych.

P: Czy w WOMAI można zorganizować imprezę?

O: W WOMAI istnieje możliwość zorganizowania imprezy. Duża, ponad 600-metrowa przestrzeń muzeum, różnorodność zachwycających atrakcji i sprzyjająca lokalizacja w centrum Krakowa, blisko Dworca Głównego, sprzyjają udanym imprezom i niezapomnianej zabawie. Wszystkie osoby zainteresowane zorganizowaniem imprezy w WOMAI zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 12 313 23 59, mailowego pod adresem rezerwacja@womai.pl lub przyjścia osobiście.

P: Czy istnieje możliwość zrobienia sesji zdjęciowej w WOMAI?

O: Wszystkie osoby zainteresowane wykonaniem sesji zdjęciowej w WOMAI zapraszamy do kontaktu. Pokoje ze światłami, z lustrami i wrażeniem nieskończoności, luminescencją i innymi efektami wizualnymi stanowią wspaniałe tło do efektownych kadrów. Zapraszamy pary, narzeczonych, nowożeńców, rodziny, modeli i modelki do uwiecznienia w WOMAI pięknych chwil i wykonania efektownych fotografii.

P: Jakich ekspozycji można spodziewać się w WOMAI?

O: Jednym z doświadczeń, które proponujemy, jest zwiedzenie niewidzialnej wystawy W STRONĘ CIEMNOŚCI w Dark Roomie, przy sposobności której ma się okazję „odcięcia” zmysłu wzroku i skupienia na doznaniach płynących z pozostałych zmysłów, takich jak dotyk, słuch i węch. Dzięki temu można wczuć się w percepcję osób niewidomych i poczuć z nimi integrację. W POKOJU MILIONA ŚWIATEŁ doświadczyć można nieskończoności wrażeń wzrokowych. W innym pokoju proponujemy synestezję zmysłów słuchu i wzroku, gdzie za pomocą ruchów ciała można wpływać na dźwięk i kolor jednocześnie. Przewidzieliśmy miejsca, gdzie świat stanie do góry nogami, lub niczym u Piotrusia Pana Wasz cień będzie trzeba przyszywać z powrotem. Te i inne atrakcje sprawią, że ciężko będzie opuścić to miejsce.

P: Czy w WOMAI można doświadczyć obcowania ze sztuką?

O: WOMAI nie jest muzeum w standardowym znaczeniu tego słowa. Atutom wizualnym i estetycznym tego miejsca towarzyszą walory naukowe i edukacyjne. Ekspozycje tworzone są w oparciu o zjawiska znane z dziedzin chemii, fizyki, sztuki iluzjonistycznej i kognitywistyki. Robimy, co w naszej mocy, by wszystkie eksponaty zostały podane w pięknej, wizualnie zachwycającej oprawie. Tym samym WOMAI łączy naukę i sztukę w jedną integralną artystyczną całość. Poza interaktywnymi elementami wystawy w muzeum znajdą Państwo obrazy, rzeźby i instalacje, stworzone z myślą o tym, by każdy eksponat był czymś więcej niż jedynie sprytnie działającym zjawiskiem naukowym.

P: Co oznacza nazwa WOMAI?

O: WOMAI to świat Twoich wszystkich inspiracji. To świat marzeń, w którym i Ty znajdziesz swoje marzenia. WOMAI to świat nieograniczonych możliwości.  To miejsce, w którym możesz badać, odkrywać, doskonalić i bawić się. Wierzymy, że różnorodność jest równoznaczna inkluzji, włączeniu. Młodsi czy starsi, dzieci czy dorośli, sprawni i niepełnosprawni – wszyscy jesteśmy równi. WOMAI to miejsce, które przyprawi Cię o motylki w brzuchu i nie sposób będzie nie zawołać: WOMAI GUT!

P: Czego można doświadczyć w WOMAI?

O: Podsumowując, WOMAI to miejsce, w którym króluje edukacja, przedstawiona w niecodzienny, artystyczno – rozrywkowy sposób. To miejsce rozwijania ciekawości świata i kreatywności, dlatego można tu przyjść zarówno z dziećmi, jak i samemu, na niecodzienną randkę, jak i integrację z pracy. Znajdzie tu coś dla siebie nastolatek uwielbiający eksperymenty i ciekawostki, ktoś kto szuka w Krakowie nowej atrakcji dla dzieci, jak i bardziej szacowny wiekiem badacz, wciąż mający w sobie duszę dziecka. Naszym celem jest zadziwić i zaciekawić, co staramy się uzyskać poprzez wszystkie zmysły, zaprzęgając do tego celu nauki takie jak chemia, czy fizyka, jak i iluzję i sztukę.