Elon Musk

Elon Musk – rewolucjonista myśli technologicznej! 29.01.22

Elon Musk – błyskotliwy przedsiębiorca, o którym mówi się, że czego nie dotknie, zamieni się w złoto. 

Ponadto, jego firmy wyrastają liczne jak grzyby po deszczu. Nie sposób nie wspomnieć tu o usłudze PayPal, umożliwiającej internetowe płatności. Co więcej, jego kolejne założycielstwo SpaceX planuje wysłać człowieka na Marsa, a samochody elektryczne marki Tesla są najbardziej ekologicznymi pojazdami. To geniusz w czystej postaci i rewolucjonista ludzkości. Jednak jak ze zwykłego chłopaka z Południowej Afryki stał się najlepiej prosperującym biznesmenem?

Życie Elona nie należało do najłatwieszych. 

Od dziecka wykazywał cechy osoby nadinteligentnej, przez co często padał ofiarą szykan ze strony rówieśników. Był przez nich jedynie traktowany jako kujon, który nie przepuści żadnej okazji, by wytknąć komuś błąd. W konsekwencji, jako młody chłopak niejednokrotnie trafiał do szpitala, pobity przez rówieśników… Niemniej jednak, jego silny charakter nie pozwolił mu się poddać.  

W czym tkwi sukces Elona? 

Zrewolucjonizował sposób pojmowania wiedzy. Zamiast szukać odpowiedzi na niedoprecyzowane pytania, zagwozdki, których nie jesteśmy pewni, trzeba przede wszystkim skupić się na samym pytaniu. Gdy już je odnajdziemy, wtedy odpowiedź okaże się banalnie prosta. To jednak nie wszystko. W celu dalszego rozwoju, należy poprawiać samego siebie, co wiąże się z byciem osobą do bólu krytyczną. Idealnie oddają to jego słowa: “myśl, jak wszystko zrobić lepiej, i poprawiaj sam siebie”.

Już jako młody chłopak dał pokaz swojego geniuszu. 

W wieku 10 lat otrzymał swój pierwszy komputer o łącznej pamięci RAM 5 KB. Dołączono do niego książkę z podstawami programowania, którego opanowanie zazwyczaj zabiera około pół roku. Młodzieniec z RPA, pochłonięty pasją i niebywałą ciekawością, dokonał tego w 3 dni! To tylko niektóre z jego licznych osiągnięć, a kolejne są w trakcie realizacji. Samoprowadzące się auta. The Boring Company. Neuralink. SolarCity and Tesla Energy. Wszystko przed nami.

Polecane linki dla głębszego zrozumienia:

Tim Dodd – Everyday astronaut

Zac & Jessy – Now you Know

Teslarati

Nasa Spaceflight

Starship Update 10 February 2022

Autor – Małgorzata Lebica | Fotograf – Womai

 

fr_FRFrançais