Wkrótce 31 października będzie Halloween!

To zwyczaj obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, najczęściej w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Australii. W Polsce Halloween nie jest tak popularne jak za granicą. Pojawiło się w latach 90. XX wieku i nie stanowi święta, lecz zwyczaj. Symbolami tego święta są m.in. wydrążone dynie, duchy, nietoperze, czarownice, czarne koty czy pajęczyny. Osoby obchodzące Halloween mają różnie zwyczaje. Są to na przykład cukierek albo psikus, bale maskowe.

W Halloween chodzi o dobrą zabawę. Jednym ze sposobów spędzenia tego dnia jest spotkanie ze znajomymi przy grach, dzięki czemu można integrować się.

Chcielibyśmy zaprosić Was 31 października na Halloween do WOMAI! Będzie wspaniała zabawa i możliwość odkrycia świata nauki z innych niż zwykle perspektyw. Będziecie mogli zwiedzić nasze dwie interaktywne wystawy oraz poszukać cukierków ukrytych w najróżniejszych zakamarkach naszego Centrum! Bilety na wystawy możecie kupić na naszej stronie internetowej, ale spieszcie się – liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Agata

pl_PLPolski