Święto Trzech Króli 2020

Zastanawiacie się jak spędzić rodzinnie Święto Trzech Króli?

Niektórzy nie wytrzymują w otchłani – autor: Sylwia Pyzik

 

 

To miejsce niezwykłe: pozwala odbyć podróż w głąb własnych zmysłów, założeń, stereotypów i lęków. Przewodnikami są tutaj osoby niewidome. W tych warunkach mają przewagę nad tymi, którzy widzą. Nie wszyscy zwiedzający są w stanie wytrzymać to, czego tu doświadczają. Goście mają tu do dyspozycji dwie wystawy: “W stronę światła” oraz “W stronę ciemności”.

 

Ciemna wystawa dotyczy dotyczy wszystkiego poza zmysłem wzroku

 

Ciemna wystawa dotyczy dotyczy wszystkiego poza zmysłem wzroku. Tutaj w absolutnych ciemnościach będziesz mógł doświadczyć świata w identyczny sposób jak osoby niewidome. Niewidomy przewodnik, który początkowo będzie dla Ciebie tylko ruchome ruchy, pomaga wybrać owoce na targu i przyprawy do gotowania oraz zabierze na wycieczkę do leśnej kniei, a nieostrożni mogą nadepnąć niedźwiedziowi na odcisk.

POROZMAWIAJMY O NICZYM – CIEMNOŚĆ, CZ. I

 

Na świecie nic nie może się poruszać szybciej niż światło. A co jeśli, nic może się poruszać szybciej niż światło, a tym “niczym” jest ciemność? Czy to faktycznie możliwe i czym właściwie jest ta mroczna właściwość?

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

 

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W tym szczególnym dniu pragniemy wszystkim przypomnieć o ludziach, którzy są wśród nas i są tacy, jak my, z jednym wyjątkiem – nie widzą.

GALA OTWARCIA WOMAI

 

W poniedziałek, 7 października, miała miejsce w WOMAI uroczysta gala otwarcia. Byli znakomici goście, zabawa i pokazy, a przede wszystkim mnóstwo radości i inspiracji! Przeżyjcie to z nami jeszcze raz.

ANIMACJE DO POKOJU WZBUDZONEGO ŚWIATŁEM

 

Znajdź animacje, za pomocą których uzyskasz na ścianie świecące obrazu.

FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Sprawdź odpowiedzi

na nurtujące Cię pytania,

by dowiedzieć się

więcej o WOMAI.

ZRÓB PSIKUSA SWOIM ZMYSŁOM – 11 SPOSOBÓW

 

Zmysły oszukują nas w każdej chwili. Nie zauważamy własnego nosa, nie zwracamy uwagi na znane dźwięki i zapachy. A jak my możemy zwieść swoje zmysły?