Edukacja przez zabawę w Krakowie

Organizując wyjazd z dziećmi, dobrze wcześniej znaleźć ciekawe miejsca, które warto z nimi odwiedzić. Bardzo często zależy nam, aby wycieczki te były nie tylko dobrą rozrywką, ale posiadały także elementy edukacyjne, dzięki którym nasza pociecha rozwinie swoją wiedzę i ciekawość świata.

Co widzą niewidomi? Poznaj świat niewidomych w Krakowie

Kraków to miasto bardzo różnorodne. Co roku, w tym magicznym i pełnym przygód miejscu, przewijają się tysiące osób, które chcą poznać atuty miasta lub na nowo się w nich zakochać. Podwawelski Gród otwiera się również dla osób, które na co dzień zmagają się z niepełnosprawnościami, na przykład dla osób niewidomych. Jeśli chcesz przekonać się jak niewidomi widzą świat oraz jakie atrakcje ma im do zaoferowania Kraków, zostań z nami do końca artykułu!

Atrakcje dla dzieci w Krakowie – wybierz muzeum Womai

Minione miesiące wymagały od wszystkich zmiany dotychczasowego trybu życia – przymusowa izolacja społeczna, brak kontaktów towarzyskich i możliwości podróżowania – to wszystko utrudniało aktywne spędzanie wolnego czasu. Stopniowe luzowanie restrykcji społecznych stwarza okazję do ciekawego wykorzystania czasu z dzieckiem.

Nieznane i nieoczywiste miejsca w Krakowie – poznaj magiczny świat nauki

Wakacje lub krótki wypad turystyczny oznacza zawsze chęć zobaczenia czegoś więcej niż standardowe atrakcje, takie jak zabytki architektury, muzeum lub Starówkę.

Nie inaczej jest w Krakowie – do podstawowego programu turystycznego należy Wawel, Stary Rynek i dorożki oraz spacer po Plantach.

Tymczasem taki program trudno realizować z mniejszymi dziećmi, które nie muszą podzielać turystyczno-historycznych zainteresowań rodziców.

Doświadczenia oraz wrażenia zmysłowe i sensoryczne dla dzieci

Jesteś rodzicem i chcesz dla swojego dziecka tego, co najlepsze? Dbasz o jego prawidłowy rozwój, a przy okazji chcesz wykorzystać dobrą zabawę do nauczenia go różnych rzeczy? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś!

Święto Trzech Króli 2020

Zastanawiacie się jak spędzić rodzinnie Święto Trzech Króli?

Niektórzy nie wytrzymują w otchłani – autor: Sylwia Pyzik

 

 

To miejsce niezwykłe: pozwala odbyć podróż w głąb własnych zmysłów, założeń, stereotypów i lęków. Przewodnikami są tutaj osoby niewidome. W tych warunkach mają przewagę nad tymi, którzy widzą. Nie wszyscy zwiedzający są w stanie wytrzymać to, czego tu doświadczają. Goście mają tu do dyspozycji dwie wystawy: “W stronę światła” oraz “W stronę ciemności”.

 

Ciemna wystawa dotyczy dotyczy wszystkiego poza zmysłem wzroku

 

Ciemna wystawa dotyczy dotyczy wszystkiego poza zmysłem wzroku. Tutaj w absolutnych ciemnościach będziesz mógł doświadczyć świata w identyczny sposób jak osoby niewidome. Niewidomy przewodnik, który początkowo będzie dla Ciebie tylko ruchome ruchy, pomaga wybrać owoce na targu i przyprawy do gotowania oraz zabierze na wycieczkę do leśnej kniei, a nieostrożni mogą nadepnąć niedźwiedziowi na odcisk.

POROZMAWIAJMY O NICZYM – CIEMNOŚĆ, CZ. I

 

Na świecie nic nie może się poruszać szybciej niż światło. A co jeśli, nic może się poruszać szybciej niż światło, a tym “niczym” jest ciemność? Czy to faktycznie możliwe i czym właściwie jest ta mroczna właściwość?

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

 

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W tym szczególnym dniu pragniemy wszystkim przypomnieć o ludziach, którzy są wśród nas i są tacy, jak my, z jednym wyjątkiem – nie widzą.