Wystawa ,,w stronę światła”

Wystawa ,,w stronę światła” jest podróżą do niezwykłego świata nauki, gdzie w interaktywny sposób spróbujemy zgłębić tajniki wszystkiego, co nas otacza. Jasna ścieżka dostarczy nam niezapomnianej rozrywki, a jednocześnie pobudzi naszą ciekawość i poszerzy wiedzę.

O wystawie

Wystawa jest kolekcją wszelkiego rodzaju eksperymentów naukowych, dzięki którym dowiemy się, jakie reguły rządzą światem wokół nas. Czy dźwięk może mieć swój własny kształt? A cień, jakiego jest koloru? Jak przy pomocy, zdawać by się mogło, zwykłych okularów odwrócić świat do góry nogami? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących nas pytań poszukamy w jasnej części naszego centrum. Spróbujemy także wykreować świat własnymi rękoma, a dzięki magicznemu piaskowi zmieniającemu kolory stworzymy góry, jeziora, doliny… może nawet spowodujemy wybuch wulkanu?

Co ma na celu?

Dzięki inspirującym, autentycznym przedmiotom, historiom naukowym z każdego okresu i praktycznym zajęciom, nasze centrum każdego dnia celebruje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość nauki oraz myśli technologicznej. Naszym celem jest inspirowanie przyszłych pokoleń do kreatywnego myślenia, a także rozbudzenie, szczególnie u młodych ludzi, pasji do nauki. Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję stworzenia map hipsometrycznych, odbycia podróży na Marsa wraz z Elonem Muskiem, oderwania się od własnego cienia czy wykonania nietypowych eksperymentów ze światłem i dźwiękiem. Oferujemy alternatywną formę edukacji, opartej przede wszystkim na zabawie, ale także na indywidulanym podejściu do zwiedzających, które na każdym kroku staramy się uskuteczniać. Czy nasz cel udaje nam się realizować? Na to pytanie odpowiecie sami, odwiedzając wystawę ,,w stronę światła”.

Zwiedzającym przez cały okres trwania podróży towarzyszy przewodnik, który chętnie tłumaczy wszystkie zagadnienia i z przyjemnością odpowiada na pytania. 

Czas trwania: 1,5 godziny.

Wejścia tylko o określonych godzinach, szczegółowe terminy można znaleźć w zakładce: Kup bilet.

Autor – Gosia | Fotograf – Womai

pl_PLPolski