Światło jest obecne w naszym codziennym życiu i nauce w XXI wieku. Dzięki niemu możliwe stały się rewolucyjne odkrycia w medycynie, rozwój międzynarodowej komunikacji za pomocą Internetu, a także poszukiwanie rozwiązań dla wielu ekonomicznych, społecznych i kulturowych problemów globalnego społeczeństwa.

Czym jest światło? Do czego wykorzystuje się światło ultrafioletowe (UV)? Jaka jest prędkość światła?

Chętnie odpowiemy na te pytania i przekażemy więcej ciekawostek o świetle. Serdecznie zapraszamy do świętowania MIESIĄCA ŚWIATŁA z Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, a także Międzynarodowego Dnia Światła.

To coroczne święto, które odbywa się 16 maja, w rocznicę pierwszej udanej operacji laserem w 1960 roku przez fizyka i inżyniera Teodora Maimana. Zostało ustanowione przez UNESCO w 2017 roku.

Z okazji Dnia Światła 16 i 17 maja otrzymasz specjalną zniżkę 20% na wybraną interaktywną wystawę “W stronę światła” lub “W stronę ciemności”. Dodatkowo będzie specjalna przygotowana naukowa ciekawostka o świetle, dostępna tylko w WOMAI. A to wszystko w gronie rodziny lub przyjaciół, łącząc naukę z zabawą i doświadczając rzeczy niezapomnianych! W celu skorzystania ze zniżki wystarczy kupić bilet ze zniżką na stronie www.womai.pl, a przed zwiedzaniem pokazać bilet i podać hasło rabatowe ŚWIATŁO.

Przez cały maj w WOMAI znajdziesz karty z pytaniami i odpowiedziami o świetle. Dodatkowo w każdy poniedziałek w tym miesiącu na Facebooku w wydarzeniu „MIESIĄC ŚWIATŁA W WOMAI”, Instagramie i Google pojawi się nowy post z dawką wiedzy o świetle. Serdecznie zapraszamy do WOMAI i obserwowania profili w social mediach!

pl_PLPolski