Targi książki w Katowicach

Targi książki w Katowicach

W dniach 3-5 listopada w Katowicach odbyły się targi książki. Wśród wystawionych dzieł znalazła się powieść fabularna z gatunku science-fiction, “Andromeda. Martwe Niebo” autorstwa Ericka Elisa. Wydarzenie było wyjątkowe również dla Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, będącego partnerem książki, której premiera odbyła się kilka miesięcy wcześniej właśnie tam.

Na stoisku nie zabrakło balonów, ulotek i fragmentów przepisanych przez niewidomych przewodników w alfabecie Braille’a. Dodatkowo przygotowano krótki filmik przedstawiający pracę przy muralu, który zdobi wystawę ,,w stronę światła” w Centrum oraz stanowiący krajobraz z książki.

Książkę można było nabyć w zestawie z materiałami promocyjnymi, do których należały: zakładki z zabawnymi błędami wyłapanymi na etapie redakcyjnym, naklejki z elementami świata przedstawionego w powieści, plakaty, a także playlista, która była inspiracją do powstania dzieła. Książka zdecydowanie warta jest uwagi, w końcu zajmuje się problematyką katastrofy klimatycznej i działań ludzi, którzy walczą o przetrwanie. W planach kolejne części, więc trzymajcie rękę na pulsie!

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do odwiedzenia Uniwersum Andromedy: https://andromedauniwersum.pl/.

Autor: Gosia

pl_PLPolski