Urodziny Marco Polo

Urodziny Marco Polo 15.09.23

„Nie opowiedziałem nawet połowy tego, co widziałem, gdyż nikt i tak by mi nie uwierzył”. Czy wiesz kto powiedział te słowa? Pewnie już wiesz, ponieważ przeczytałeś nagłówek artykułu. To cytat Marco Polo. Czy wiesz kto to jest?

Marco Polo jest jednym z najbardziej znanych Europejczyków, który w średniowieczu udał się w podróż do Azji wzdłuż Jedwabnego Szlaku. To włoski podróżnik, wenecki kupiec, pisarz i odkrywca, którego znają nawet dzieci. Jego dokonania zostały docenione dopiero po jego śmierci, ponieważ wiele osób uważało go za gawędziarza, a jego opowieści za fantastyczne.

Czy wiesz jak długo Marco Polo był w podróży? Czy kiedykolwiek czytałeś jego książki?

Jeśli odpowiedź na pytania brzmi NIE, chętnie opowiemy Tobie więcej o Marco Polo. Za niedługo 15 września będziemy obchodzić rocznicę jego urodzin.

Serdecznie zapraszamy Ciebie na urodziny Marco Polo, które odbędą się 15-17 września w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI. Będziesz mieć okazję nie tylko zwiedzić dwie wspaniałe, interaktywne wystawy, ale także zakręcić przygotowanym specjalnie dla Ciebie kołem fortuny! Poznasz ciekawostki dotyczące Marco Polo oraz będziesz mieć szansę na wygranie niezwykłych upominków. A to wszystko w gronie rodziny lub przyjaciół, łącząc naukę z zabawą i doświadczając rzeczy niezapomnianych! Bilety do zakupu są dostępne przez naszą stronę internetową, ale pamiętaj – liczba miejsc ograniczona.

Autor: Agata

pl_PLPolski