Urodziny Michaela Faradaya

Urodziny Michaela Faradaya 22.09.23

Czy znasz imię i nazwisko człowieka stawianego w jednym rzędzie z nazwiskami Newton, Einstein, Edison, Tesla czy Bohr? Można wymieniać wiele osób. Dzisiaj skupmy się na naukowcu, który nazywał się Michael Faraday.
Kto to jest?

To angielski fizyk doświadczalny i chemik, który urodził się w biedzie 22 września 1791 roku. To człowiek, który jako samouk doprowadził do powstania rzeczy, o których inni nie sądzili, że można zrobić. Według Einsteina Faraday „dokonał największej zmiany w naszej koncepcji rzeczywistości”. Jednym z bardziej znanych wynalazków tego naukowca jest klatka Faradaya.

Czy wiesz co to jest klatka Faradaya? A może wiesz jakich odkryć dokonał Michael Faraday? Jakie wynalazki stworzył ten naukowiec?

Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, chętnie opowiemy Tobie więcej o tym wybitnym naukowcu. Za niedługo 22 września będziemy obchodzić rocznicę jego urodzin.

Serdecznie zapraszamy Ciebie na urodziny Michaela Faradaya, które odbędą się 22-24 września w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI. Będziesz mieć okazję nie tylko zwiedzić dwie wspaniałe, interaktywne wystawy, ale także zakręcić przygotowanym specjalnie dla Ciebie kołem fortuny! Poznasz ciekawostki o naukowcu oraz będziesz mieć szansę na wygranie niezwykłych upominków. A to wszystko w gronie rodziny lub przyjaciół, łącząc naukę z zabawą i doświadczając rzeczy niezapomnianych! Bilety do zakupu są dostępne przez naszą stronę internetową, ale pamiętaj – liczba miejsc ograniczona.

Autor: Agata

pl_PLPolski