WOMAI Kraków

O nas

WOMAI to wyjątkowe centrum nauki i zmysłów, gdzie staramy się łączyć dwa przeciwstawne światy: światła i ciemności.

Nazwa powstała jako skrót od angielskiego sformułowania World of my all inspirations, czyli świat moich wszystkich inspiracji. Właśnie to przyświecało twórcom tego miejsca: inspirowanie ludzi do odkrywania niesamowitych zjawisk, edukowanie szczególnie najmłodszych i pokazanie jak ważna jest akceptacja różnorodności.

W ofercie mamy dla Państwa dwie wystawy: ,,w stronę światła” i ,,w stronę ciemności”, które łączą się, pokazując nam piękno otaczającego nas świata zmysłów.

Działamy od końca 2019 roku, po jasnej stronie naszego centrum przewodnikami są naukowcy, natomiast po ścieżce ciemności oprowadzają osoby niewidome, które z pasją starają się realizować swoją misję.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy czuł się w naszym centrum jak najlepiej i znalazł coś dla siebie. Rodziny z dziećmi wspólnie spędzą czas w kreatywny i jednocześnie edukacyjny sposób, uczniowie i studenci nauczą się empatii i poszerzą swoją wiedzę na temat świata, zarówno w aspektach naukowych jak i społecznych.

Również grupy znajomych i przyjaciół doświadczą czegoś niezwykłego, jednocześnie dobrze się bawiąc, a pracownicy większych firm będą mieć okazję, by oderwać się od szarej rzeczywistości i zyskać inspirację do podejmowania nowych wyzwań.

Przyjdź i pozwól nam siebie oczarować!

pl_PLPolski