Jak szczypta wyobraźni może sprawić, że z pozoru zwykłe rzeczy stają się magiczne?

Przepis na magię jest zaskakująco prosty, mimo że czasem rozwiązania, których szukamy wydają się być zbyt skomplikowane. Co by się jednak stało, gdyby z lustra stworzyć… okulary? A następnie założyć je na nos i ruszyć… do ogrodu świetlanych doświadczeń!

Znajdziemy go w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI na wystawie ,,w stronę światła”, gdzie doświadczyć można prawdziwej magii. 

W lustrzanych okularach wejdziemy do ogrodu światła, fantastycznych przedmiotów pobudzonych do świecenia dzięki zjawisku fluorescencji, które jest przykładem luminescencji, czyli zimnego świecenia. Chodząc po ogrodzie, mamy wrażenie, że jesteśmy na suficie.

W czasie przechadzki można puścić wodze fantazji. Meteoryty, które widzimy, pędzą w kierunku Ziemi. 

Czy rozpoznamy ją wśród innych planet? Nieopodal, wokół czarnej dziury światło tworzy spiralę. Po głowie łaskoczą nas zgubione przez przypadek sznurówki. I nagle wpadamy do kwiatowego raju, gdzie cały świat staje na głowie: ptaki wyfrunęły z gniazd, zielony bluszcz wije się w powietrzu, a motyle chwalą się swoimi pokaźnymi skrzydłami.

Świetlany ogród w WOMAI pozwoli nam doświadczyć świata z innej perspektywy. Jeśli masz odwagę odwrócić swój świat do gór nogami, wpadnij na jasną wystawę.

Autor – Gosia Fotograf – Womai

pl_PLPolski