WOMAI Kraków

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Atrakcje dla dzieci w Krakowie – Co robić z dzieckiem w Krakowie

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Minione miesiące wymagały od wszystkich zmiany dotychczasowego trybu życia – przymusowa izolacja społeczna, brak kontaktów towarzyskich i możliwości podróżowania – to wszystko utrudniało aktywne spędzanie wolnego czasu. Stopniowe luzowanie restrykcji społecznych stwarza okazję do ciekawego wykorzystania czasu z dzieckiem.

Jeśli zatem szukasz atrakcji dla dzieci w Krakowie – warto zastanowić się nad wyborem muzeum Womai. Rozrywki zostały zaplanowane zarówno dla młodszych dzieci, jak i tych w wieku szkolnym. Czego możesz się spodziewać po wizycie w WOMAI?

Atrakcje dla dzieci – Kraków

Niezależnie od tego, czy jesteś rodowitym mieszkańcem Krakowa, czy dopiero planujesz przyjazd do stolicy małopolski – na punkcie obiektów wartych odwiedzenia jest muzeum WOMAI (skrót od World Of My All Inspirations), zlokalizowane przy ulicy Pawiej 34. To doskonała propozycja dla rodziców, którzy zastanawiają się gdzie pójść z dzieckiem w Krakowie w brzydką pogodę, gdy perspektywa przebywania w domu i wymyślania angażujących zajęć nie jest zachęcająca. Bogata oferta kulturalna miasta przyciąga nie tylko rodowitych mieszkańców Krakowa, ale także turystów. Muzeum WOMAI to dynamicznie rozwijające się miejsce i stosunkowo nowa atrakcja na mapie miasta.

Co robić z dziećmi w Krakowie?

Muzeum dla dzieci w Krakowie Womai oferuje dwie wystawy – jasną i ciemną. Strefa jasna jest zorientowana na poznawanie świata za pomocą zmysłu wzroku, począwszy od iluzji, doświadczeń wykazujących niekiedy zaskakujące działanie mózgu, a także eksperymenty z zakresu chemii i fizyki. Taka rozrywka dla dzieci w Krakowie to nie tylko zabawa, ale i inspirująca lekcja, która ma pobudzić drzemiące w najmłodszych odwiedzających pokłady kreatywności. Co więcej, wszystkie eksponaty i instalacje zostały wykonane własnoręcznie przez przewodników.

Cenna lekcja empatii dzięki muzeum WOMAI

Strefa ciemna pozwoli wczuć się w rolę osoby niewidomej i doświadczyć codziennych czynności życiowych, które odbywają się dzięki wyostrzeniu zmysłu słuchu i czujności na otaczającą rzeczywistość. Co więcej – przewodnikiem jest także osoba niewidoma, co dodatkowo potęguje intensywność przeżycia, a dla zwiedzających stanowi cenną lekcję szacunku wobec inności i osób niewidomych lub niedowidzących. Jak się okazuje – wizyta w Krakowie z dzieckiem może przybrać formę inspiracji i życiowej lekcji. Przejście w całkowitych ciemnościach przez zaaranżowane skrzyżowanie, wybór owoców na targu, leśna wycieczka – taka wyprawa połączona z realizowaniem codziennych czynności pozwoli doświadczyć czegoś zupełnie nowego. Dla zapewnienia jak najbardziej realistycznych wrażeń muzeum dla dzieci w Krakowie zostało wyposażone w kilkadziesiąt głośników i niezliczoną wręcz ilość olejków zapachowych. Wszystko po to, aby dostarczyć angażujących atrakcji dla dzieci w Krakowie.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie – dlaczego WOMAI to słuszny wybór?

Muzeum Womai to przykład jednego z niewielu obiektów, gdzie najmłodsi odwiedzający są traktowani na równi niezależnie od tego, czy są osobami z niepełnosprawnościami, czy też są w pełni zdrowe. To pozwala na znoszenie barier i wzajemną integrację. W muzeum WOMAI w Krakowie każdy ma możliwość zaznania czegoś nowego i przekroczenia swojej granicy komfortu. Proponowane atrakcje dla dzieci w Małopolsce to szansa na spędzenie niezapomnianego dnia wśród pasjonatów nauki oraz niecodzienna rozrywka. Tego typu miejsce stwarza też szansę na znalezienie pracy przez osoby niewidome.

Kraków z dzieckiem – przykładowe atrakcje

Muzeum WOMAI nieustannie ewoluuje w trosce o zapewnienie rozmaitych zajęć dla najmłodszych. Przygotowana oferta zaspokoi potrzeby zarówno grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Jeśli zatem zastanawiasz się gdzie pójść z dzieckiem w Krakowie w brzydką pogodę – WOMAI będzie zawsze dobrym wyborem, ze względu na zmieniające się atrakcje.
Sezonowe pokazy tematyczne, atrakcje plenerowe skupione wokół naukowych zagadnień – to wszystko, co możesz spotkać w ofercie WOMAI. Połączenie nauki i sztuki to nie tylko angażująca forma rozrywki, ale i przystępnie zaserwowana dawka wiedzy oraz próba rozbudzenia dziecięcej ciekawości i chęci eksplorowania świata.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie – dla kogo skierowana jest oferta Muzeum Womai?

Jeśli nadal zastanawiasz się co robić z dziećmi w Krakowie, sprawdź propozycję Womai. Muzeum co prawda nie określa ograniczeń wiekowych, jednak w przypadku wystawy ciemnej wstęp jest sugerowany dla dzieci powyżej 9 lat, a w przypadku strefy jasnej – od 6 lat. Dla wygody odwiedzających WOMAI jest czynne przez 7 dni w tygodniu. To pozwala zorganizować aktywne popołudnie w środku tygodnia. Różnorodne atrakcje dla dzieci w krakowskim muzeum pozwolą też z sukcesem spędzić w WOMAI cały dzień podczas weekendu.

W przypadku grup zorganizowanych – zaleca się kontakt telefoniczny lub mailowy w celu uzgodnienia terminu oraz preferencyjnych cen biletów wstępu. Nie czekaj dłużej, sprawdź naszą ofertę i zorganizuj niezapomnianą rozrywkę dla dzieci w Krakowie!

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) ru_RUРусский fr_FRFrançais it_ITItaliano pl_PLPolski