WOMAI Kraków

Dzieci się bawią

Edukacja przez zabawę w Krakowie

Organizując wyjazd z dziećmi, dobrze wcześniej znaleźć ciekawe miejsca, które warto z nimi odwiedzić. Bardzo często zależy nam, aby wycieczki te były nie tylko dobrą rozrywką, ale posiadały także elementy edukacyjne, dzięki którym nasza pociecha rozwinie swoją wiedzę i ciekawość świata.

Zwykle jednak standardowe muzea czy galerie sztuki nie spełniają dobrze tego zadania, gdyż tamtejsze eksponaty oraz panująca atmosfera i zasady są dla małego człowieka bardzo nudne i zniechęcają go do tego typu form spędzania czasu. Dlatego, jeśli chcesz zapewnić swojemu maluchowi niezapomniane wrażenia, a przy okazji umożliwić mu nabycie nowej wiedzy, doskonałym rozwiązaniem będzie nauka poprzez zabawę. Taka forma łączy w sobie elementy rozrywki i edukacji, dzięki czemu jest ona atrakcyjna i efektowna. W wielu polskich miastach można znaleźć interesujące miejsca oferujące zabawy edukacyjne dla dzieci, które niewątpliwie dostarczą niezapomnianych wrażeń dla całej rodziny.

Edukacja przez zabawę w Krakowie

Kraków jest jednym z najpiękniejszych i najciekawszych polskich miast. Jego bogata historia, słynne legendy i zabytkowa architektura co roku przyciągają wielu turystów, w tym rodziny z dziećmi. Okazuje się, że w Krakowie można znaleźć także miejsca oferujące naukę przez zabawę, które idealnie sprawdzą się nie tylko dla najmłodszych wycieczkowiczów, ale również ich starszego rodzeństwa, rodziców czy dziadków. Planując więc rodzinną wycieczkę do Krakowa, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę muzeum interaktywne WOMAI, które z pewnością przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym.

Poznaj świat zmysłów w WOMAI

WOMAI, czyli World of My All Inspirations, to muzeum położone przy ulicy Pawiej 34, oferujące edukację przez zabawę w Krakowie. Jego wystawy zawierają elementy interaktywne, wykorzystujące najnowszą technologię i angażujące zwiedzających w sposób bezpośredni. Podczas zwiedzania mamy możliwość dotykania eksponatów, znajdują się tam również zabawy edukacyjne dla dzieci, dlatego miejsce to całkowicie różni się od zwykłych muzeów. WOMAI jest atrakcją, która zapewnia naukę poprzez zabawę. Celem przyświecającym stworzenie muzeum było poznanie świata zmysłów i pokazanie, jaką rolę odgrywają one w naszym życiu codziennym. W WOMAI możesz odwiedzić dwie różne wystawy, z których każda skupia się na zmyśle wzroku, przedstawiając go w nieco inny sposób. Obie jednak posiadają wspólną cechę – naukę przez zabawę.

W stronę ciemności – edukacja przez zabawę w Krakowie

Pierwsza trasa o tajemniczej nazwie W stronę ciemności zabiera zwiedzających w fascynującą podróż do świata osób niewidomych, w którym wzrok ustępuje innym zmysłom. Czeka Cię tutaj emocjonujący spacer w całkowitych ciemnościach, w trakcie którego będziesz mógł wczuć się w sytuację osób niewidomych i spojrzeć na ich życie codzienne z zupełnie innej perspektywy. Znajdziesz tam różnego rodzaju wyzwania i zabawy edukacyjne dla dzieci, które pomogą Tobie i Twojemu dziecku zrozumieć trudności, z jakimi na co dzień mierzą się osoby pozbawione wzroku. Przez całą podróż towarzyszyć będzie Wam jeden z wykwalifikowanych przewodników, który będzie służył pomocą i chętnie odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Wystawa „W stronę ciemności” oprócz możliwości wejścia w sytuację osób niewidomych daje nam także niecodzienną szansę na poznanie siebie i swoich pozostałych zmysłów, które zazwyczaj są zdominowane przez wzrok. Konieczność poruszania się i wykonywania zadań głównie za pomocą słuchu, dotyku i węchu to świetna okazja, aby poznać piękno świata ukryte w dźwiękach, fakturach czy zapachach, a wszystko to utrzymane jest w formie nauki poprzez zabawę, dzięki czemu doświadczenie to na długo zapadnie w pamięć, zarówno Twojemu dziecku, jak i Tobie.

W stronę światła – świat pełen kolorów

Wybierając wycieczkę trasą W stronę światła, znajdziesz się w przepięknej krainie barw i dźwięków. Nie daj się jednak zwieść swoim oczom – miejsce to jest pełne pułapek i iluzji, które z łatwością mogą wprowadzić w błąd nawet najbardziej uważnego obserwatora. Wystawa ta zawiera interaktywne atrakcje i zabawy dla dzieci i dorosłych, które, w formie nauki przez zabawę, pozwalają odkryć zaskakujące fakty o świetle, obrazie i dźwięku. Czy wiedziałeś, że można zobaczyć dźwięk? Czy jesteś mistrzem orientacji w terenie? O tym wszystkim, a także o wielu innych rzeczach, będziesz miał szansę dowiedzieć się, odwiedzając muzeum WOMAI. Jeśli zaś Ty i Twoje dziecko macie ochotę sprawdzić swoją kreatywność, idealnie nada się do tego fantastyczna interaktywna piaskownica, w której możecie stworzyć swój własny, niepowtarzalny świat z ruchomymi elementami. A to jeszcze nie koniec przygód w tym zaskakującym świecie zmysłów!

Atrakcja dla dzieci i dorosłych

Muzeum WOMAI to niesamowite miejsce oferujące edukację przez zabawę w Krakowie, które bez wątpienia warto odwiedzić w trakcie rodzinnej podróży po tym zabytkowym mieście. Nauka poprzez zabawę odgrywa niezwykle istotną rolę w rozwoju małego człowieka, ponieważ za jej pomocą możemy pielęgnować w nim ciekawość świata i chęć poszerzania wiedzy. Zabawy edukacyjne dla dzieci w muzeum WOMAI gwarantują nie tylko świetną rozrywkę, ale także umożliwiają spojrzenie na świat zmysłów z zupełnej innej perspektywy. Podróż trasą „W stronę ciemności” z pewnością zwiększy wrażliwość i zrozumienie dziecka dla osób niewidomych, dzięki czemu w przyszłości będzie bardziej otwarte i chętne do pomocy. Z kolei dzięki wycieczce „W stronę światła” dowie się wielu interesujących informacji na temat zmysłu wzroku i słuchu. Oferta muzeum WOMAI nie jest jednak skierowana jedynie do najmłodszych – nauka przez zabawę to także doskonała atrakcja dla dorosłych, która z pewnością dostarczy im równie niezapomnianych wrażeń. Dlatego, jeśli szukasz wartościowych miejsc do odwiedzenia z rodziną w Krakowie, wizyta w muzeum WOMAI z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) ru_RUРусский fr_FRFrançais it_ITItaliano pl_PLPolski