Ferie W Krakowie?

Jak spędzić ferie w Krakowie? Gdzie wybrać się razem z dziećmi?

WOMAI (World of my all inspirations) to Centrum Nauki i Zmysłów, wyjątkowe miejsce, które łączy dwa przeciwstawne światy: światła i ciemności, tworzą je niewidomi bohaterowie i naukowcy. W Centrum funkcjonują dwie niezależne wystawy, które łączy wspólny cel, jakim jest pobudzenie zmysłów oraz ujawnienie skrywanej empatii.

Jak spędzić ferie w Krakowie 01

Wystawa ,,w stronę światła” została stworzona przez naukowców, którzy swoim dziełem pragną zrewolucjonizować sposób patrzenia na naukę. Przecież wcale nie musi być nudna! Opracowali oni obiekty, które uczą i bawią, aktywizując uczestników do samodzielnego odkrywania zjawisk fizycznych. Pojawia się laserowa harfa, tajemnicze instrumenty muzyczne, pokój miliona świateł czy ściana, na której pozostawiamy nasze cienie. W delikatnym piasku zainicjujemy wybuch wulkanu, a za pomocą lustrzanych okularów postawimy nasz świat na głowie.

Jak spędzić ferie w Krakowie 03

Wystawa ,,w stronę ciemności” jest odmiennym doświadczeniem. Jej fenomen tkwi w przewodnikach, którymi są osoby niewidome, pragnące pokazać uczestnikom, jak oni postrzegają rzeczywistość. Wchodzi się do całkowitej ciemności, a zmysłem przewodnim staje się słuch. Rozbudowana ścieżka dźwiękowa tworzy świat codzienny, którego jednak nie widać. Należy go rozpoznać, mając do dyspozycji pozostałe zmysły. Słyszymy gwar ludzi, harmider, jazgot aut, które musimy zlokalizować, aby bezpiecznie przejść przez ulicę. Nie jesteśmy jednak sami, niewidomy przewodnik towarzyszy nam na każdym etapie podróży.

Jak spędzić ferie w Krakowie 02

Specjalnie w okresie ferii dostępne będą również eksperymenty naukowe, prowadzone przez naukowca w humorystyczny sposób. Na pokaz doświadczeń zapraszane są rodziny z dziećmi!

Jak spędzić ferie w Krakowie 05

WOMAI to miejsce, w którym zabawa nigdy się nie kończy, a każdy gość wychodzi z ogromną dawką wiedzy i niezrównaną dozą humoru. To świat, w którym swoje prawa ustala Twoja własna inspiracja, a Ty zaczynasz patrzeć na świat jak nigdy dotąd.

Ferie W Krakowie?
pl_PLPolski