Jak zapoznać dzieci z tematyką niepełnosprawności?

Jak zapoznać dzieci z tematyką niepełnosprawności?

W jaki sposób tego dokonać, aby nie przestraszyć dziecko, a uświadomić i odpowiednio wyedukować? Trzymając naszych podopiecznych pod kloszem, ryzykujemy, że staną się osobami odrealnionymi lub, co gorsza, pozbawionymi empatii! Bijemy na alarm, aby zniwelować to niebezpieczne zjawisko.

Świadomi tego niebezpieczeństwa są również twórcy książeczki z serii “Bohaterowie bez barier”. Opowiada ona o przygodach niewidomego chłopca Kuby i jego koleżanki Zosi, która dowiaduje się, czego dokonują niewidomi na co dzień! Jak to możliwe, że Kuba potrafi sam przejść przez ulicę, przemieszczać się w szkole, czy wykonać inne, dla niej zupełnie proste rzeczy?

22 stycznia WOMAI wraz z Fundacją Garda zorganizowało 3 spotkania edukacyjne w przedszkolu i szkołach w Krakowie. Poruszono ważny temat równości społecznej, bez względu na rodzaj niepełnosprawności podczas rozmowy z osobą niewidomą. Dzieci i młodzież dotykały tyflografik, poznawały alfabet Braille’a oraz bez użycia wzroku próbowały rozpoznać rozmaite przedmioty. Spotkania były pełne wiedzy i zabawy!

Chcesz zorganizować podobne spotkanie w Twojej placówce? Skontaktuj się z Fundacją Garda!

pl_PLPolski