Kraków bez barier - kolejne wyróżnienie dla WOMAI

Kraków bez barier – kolejne wyróżnienie dla WOMAI

Kraków staje się miastem coraz bardziej otwartym na potrzeby niepełnosprawnych. Pojawiają się udogodnienia dla osób z różnego rodzaju dysfunkcjami, a instytucje oraz miejsca kulturowe rozwijają się pod względem dostępności.

Pracownicy WOMAI są doskonale uświadomieni co do potrzeby takich działań. W Centrum bowiem zatrudnieni są również niewidomi, dla których niezwykle ważne jest propagowanie prospołecznych zachowań wynikających z empatii i troski o drugiego człowieka. Na wystawie ,,w stronę ciemności” zwiedzający starają się stawić czoło wyzwaniom z życia codziennego, bez użycia wzroku! Odkrywają tym samym, w jaki sposób funkcjonują osoby niewidome, pogłębiając tym samym altruistyczne spojrzenie na różnorodne społeczeństwo. W WOMAI można skorzystać z windy (po poinformowaniu o tym pracownika Centrum) oraz z podjazdu dla wózków.

Zwieńczeniem działań Centrum okazało się wyjątkowe wyróżnienie w ramach 16. edycji konkursu ,,Kraków bez barier”. Statuetkę odebrali współwłaścicielka WOMAI, Agnieszka Kulik oraz manager do spraw technicznych, Damian Stachura. Nagrodę już można podziwiać w Centrum. Więcej na temat Gali można przeczytać tutaj:
https://www.krakow.pl/aktualnosci/276674,26,komunikat,krakow_miastem_coraz_bardziej_pozbawionym_barier.html

Autor: Gosia

pl_PLPolski