Międzynarodowy Dzień Niewidomych

Międzynarodowy Dzień Niewidomych

Zamknij oczy, co widzisz? Ciemność? Czy wiesz co widzi osoba niewidoma? Czy wiesz ile niewidomych żyje w Polsce i na świecie?

W Polsce liczbę niewidomych szacuje się na ponad 100 tysięcy. Na całym świecie żyje ich ponad 36 milionów. Do 2050 roku ich liczba ma się zwiększyć do około 115 milionów.

Wkrótce 13 listopada będzie Międzynarodowy Dzień Niewidomych. To święto obchodzone od 1943 roku upamiętnia rocznicę urodzin Valentina Haüya, założyciela pierwszej szkoły dla niewidomych w Paryżu. Celem Dnia jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niewidomych oraz słabowidzących.

W WOMAI również będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Niewidomych. W związku z tym 13 listopada wybierając wystawę „W stronę ciemności” otrzymasz 20% zniżki! Wejdź na godzinę w całkowitą ciemność i poznaj świat osób niewidomych. Dowiedz się co widzi niewidomy, jak pomóc osobie niewidomej, co to jest alfabet Braille’a. Bilety do zakupu są dostępne przez naszą stronę internetową. Liczba miejsc ograniczona.
Serdecznie zapraszamy!

PS. Szykujemy coś specjalnego. Obserwuj stronę Centrum WOMAI na Facebooku i Instagramie, a dowiesz się 13 listopada co to będzie.

Autor: Agata

pl_PLPolski