Otwarcie dzielnicy Wesoła

Otwarcie dzielnicy Wesoła

Dzielnica Wesoła pokazuje swój potencjał, stając się obszarem coraz bardziej bogatym kulturalnie. Co takiego ma do zaoferowania?

Moc atrakcji dla najmłodszych na wyjątkowych warsztatach to sposób na rozwinięcie kreatywności i zmiany szkolnego otoczenia. Maluchy na zajęciach organizowanych przez Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI miały okazję zagrać w gry rozwijające sensorykę, podpisać swoje prace w alfabecie Braille’a oraz poznać tajniki tyflografik. Opanowały również trudną sztukę poruszania się z białą laską, przemierzając tor przeszkód. Całe spotkanie miało na celu uwrażliwienie maluchów na potrzeby osób niewidomych oraz uświadomienie ich, w jaki sposób i dlaczego warto im pomagać. Niezawodni niewidomi Szymon i Paweł spisali się na piątkę z plusem!

Zespół WOMAI serdecznie dziękuje organizatorom i uczestnikom, w szczególności @KBF i @Kids in Kraków za niezapomniane doświadczenie. Pytania od najmłodszych, rozmowa z nimi i dużo śmiechu w trakcie zajęć z pewnością pozostaną w naszych pamięciach na długo. Kolejne wydarzenie już wkrótce!

KBF: https://kbf.krakow.pl/
Kids in Kraków: https://kidsinkrakow.pl/

pl_PLPolski