Zdobycie tytułu laureata w konkursie Lodołamacze jest zwieńczeniem pracy całego zespołu Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI. III miejsce w kategorii Otwarty Rynek w 18. edycji Konkursu jest niezwykłym wyróżnieniem dla pracowników i ogromnym sukcesem centrum. 

Jaki jest cel konkursu? Nacisk położony jest na jest propagowanie przełamywania stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych oraz ich integracji z pozostałą częścią społeczeństwa. Każdy powinien mieć bowiem równe szanse na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, a zachęcanie do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenie standardu istniejących już stanowisk jest kluczowe.

Jeśli chcemy tworzyć środowisko, w którym nikt nie czuje się wykluczony, bez względu na swoją naturę, głośne mówienie o równości jest niezbędne. Tak właśnie dzieje się w WOMAI, gdzie integracja i różnorodność pojawiają się jako hasło główne, dumnie propagowane między innymi przez osoby niewidome zatrudnione w Centrum: Pawła, Piotra, Jacka, Krzysztofa, Szymona, Sylwię, Izę, Konrada i Patrycję. Serdecznie dziękujemy, że jesteście z nami!

pl_PLPolski