,,W stronę światła" w audycji radiowej!

,,W stronę światła” w audycji radiowej!

Wystawa ,,w stronę światła” przedstawia zagadnienia naukowe dotyczące zarówno elementów wizualnych, jak i akustycznych. Jest to kolekcja widowiskowych zjawisk fizycznych, wytłumaczonych czasem w nieco humorystyczny sposób przez przewodnika.

W tajemniczym pomieszczeniu istnieje możliwość złapania cienia w miejscu, bo, jak mówi Nina, przewodniczka na wystawie oraz uczestniczka radiowej audycji poświęconej Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI,: gdzie jest światło, jest również cień”. Wszystko to spowodowane zjawiskiem luminescencji, które wykorzystują również organizmy żywe. Jakie na przykład?

Za pomocą lustrzanych okularów odwracamy nasze światy do góry nogami, a dzięki magicznemu piaskowi stworzyć można wybuch wulkanu! Co jeszcze? Zachęcamy do wysłuchania audycji ,,Jedynki”, poświęconej jasnej ścieżce, która jest jedną z kilku atrakcji Centrum.

https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3227128,Wystawa-W-strone-swiatla-Podroz-po-swiecie-zmyslow-cz-2?fbclid=IwAR2HA7uS6tjLEOeQISUq0dFNP856BXKkG6wyPMG1NP07G7NuHuZ8t7rpZWU

Autor: Gosia

pl_PLPolski