Mózg – pełen tajemnic, wyjątkowy, skomplikowany, mimo, że zajmuje nieco ponad litr objętości czaszki. To perfekcyjne centrum dowodzenia ludzkiego organizmu odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów. Dzięki niemu widzimy, słyszymy, czujemy, gromadzimy i przetwarzamy informacje.

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak zbudowany jest ludzki mózg? Czy mózg kobiety jest inny niż mózg mężczyzny? Ile myśli mamy dziennie?

Chętnie odpowiemy na pytania i przekażemy więcej ciekawostek o mózgu. Serdecznie zapraszamy do świętowania MIESIĄCA MÓZGU z Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, a także Europejskiego Dnia Mózgu 18 marca. Celem święta, obchodzonego od 1998 roku, jest propagowanie wiedzy o funkcjonowaniu naszego mózgu, przypomnienie o profilaktycznych badaniach układu nerwowego i jak odpowiednio zadbać o nasz mózg.

W Dzień Mózgu otrzymasz specjalną zniżkę 20% na wybraną interaktywną wystawę, a także będziemy rozwiązywać zagadki logiczne, aby zadbać o odpowiednią aktywność umysłową mózgu. A to wszystko w gronie rodziny lub przyjaciół, łącząc naukę z zabawą i doświadczając rzeczy niezapomnianych! W celu skorzystania ze zniżki wystarczy kupić bilet ze zniżką na stronie www.womai.pl, a przed zwiedzaniem pokazać bilet i podać hasło rabatowe MÓZG1.

Przez cały marzec w WOMAI znajdziesz kartki z naukowymi ciekawostkami o mózgu. Dodatkowo w każdy poniedziałek w tym miesiącu na Facebooku w wydarzeniu „MIESIĄC MÓZGU W WOMAI”, Instagramie i Google pojawi się nowy post z dawką wiedzy o mózgu. Serdecznie zapraszamy do WOMAI i obserwowania profili w social mediach!

Autor: Agata

pl_PLPolski