Warsztaty i szkolenia dla dorosłych

Rozwój w ciemności online

Internetowa podróż w ciemność to poszerzenie horyzontów pozwalające spojrzeć na świat z innej perspektywy – z perspektywy osoby niewidomej.

O wydarzeniu

Jest to wirtualne zwiedzanie z elementami wystawy ,, w stronę ciemności ”, którą na co dzień można zwiedzać w Centrum WOMAI. Prowadzi je osoba niewidoma, która przez całą podróż pełni rolę przewodnika, przybliżając uczestnikom swoją perspektywę, rozmawiając z nimi oraz zachęcając do zadawania pytań.

Goście przez całe spotkanie z zakrytymi oczami, siedząc wygodnie przed swoimi komputerami, podejmują różne wyzwania z dnia codziennego. Niezwykły realizm sytuacji zapewnia udostępniona uczestnikom rozbudowana ścieżka dźwiękowa, która towarzyszy im przez całą podróż.

Co ma na celu?

Podróż ma na celu integrację pracowników i zacieśnienie relacji między nimi, dając jednocześnie okazję do oderwania się od codzienności i przeżycia czegoś nietypowego. Takie spotkanie to świetna okazja, by otworzyć swoją firmę na nowe doświadczenia, budując tym samym pozycję marki wśród nowych klientów, a także wdrażając pracowników do wejścia na nowe ścieżki kariery. Internetowa podróż daje możliwość zdobycia wiedzy na temat dostosowania swojego produktu do potrzeb grupy osób niepełnosprawnych.

Internetowa podróż daje możliwość zdobycia wiedzy na temat dostosowania swojego produktu do potrzeb grupy osób niepełnosprawnych. Przed spotkaniem każdy uczestnik proszony jest o przygotowanie określonych w instrukcji przedmiotów. Są to rzeczy użytku codziennego, których zgromadzenie nie wymaga wysiłku.

Liczba uczestników spotkania:

  • w języku polskim jest nieograniczona
  • w języku angielskim max. 150 osób
  • w języku hiszpańskim max. 50 osób
  • w języku francuskim max. 50 osób
  • Czas trwania: 1,5 godziny
  • Możliwość wystawienia faktury VAT.

Warsztaty specjalistyczne

Na specjalne zamówienie organizujemy dla Państwa szkolenia i warsztaty specjalistyczne z zakresu dostępności. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów w swoich dziedzinach, osoby niewidome, które z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoim doświadczeniem z szerszą publiką. Warsztaty polegają na zwiedzaniu wystawy ,,w stronę ciemności”, na której Goście na własnej skórze doświadczają sytuacji z życia codziennego z perspektywy osoby niewidomej. Dodatkowo uczestnicy biorą udział w wykładzie specjalistycznym, którego tematyka dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb.

Korzyści, jakie niesie za sobą uczestnictwo w internetowej podróży to poszerzenie zainteresowań społecznych pracowników i integracja zespołu, przy jednoczesnym pokazaniu danej firmy jako wszechstronnie rozwijającej się marki, otwartej na społeczne potrzeby. Nietuzinkowe osobowości naszych przewodników stają się inspiracją do szukania awangardowych sposobów kreowania wizerunku firmy. Wiedza praktyczna nabyta na wystawie poszerzy wiedzę w zakresie dostępności.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj o naszą ofertę! Zostaw swój e-mail, skontaktujemy się z Tobą.

pl_PLPolski