Czy wiesz, że sport ma pozytywny wpływ na nasz rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny? Regularna aktywność fizyczna wpływa na poprawę zdrowia, wzrost wydolności fizycznej oraz rozwój motoryki.

Istnieje wiele dyscyplin sportowych. Jedną z nich jest pływanie, czyli sport ogólnorozwojowy. 14 stycznia miłośnicy tego sportu wzięli udział w XXI Rodzinnym Festynie Pływackim Swim Test w Krakowie. Centrum WOMAI, będące partnerem wydarzenia, zorganizowało wyjątkową atrakcję dla oczekujących w trakcie konkursu pływackiego.

Atrakcją były warsztaty sensoryczne, podczas których osoba niewidoma pokazała swój świat. Były gry sensoryczne, pisanie imion w alfabecie Braille’a, chodzenie z białą laską, a także rozmowy o sporcie. Czy niewidomy może być sportowcem? Oczywiście, że tak. Jednym z przykładów jest Paweł Król, przewodnik na wystawie „W stronę ciemności”, który od lat trenuje brazylijskie jujitsu i bierze udział w wielu wydarzeniach sportowych. Pływał, jeździł na rowerze i biegał na zawodach triatlonowych Ironman.

Serdecznie dziękujemy organizatorowi Swim Test za zaproszenie i możliwość promowania edukacji przez sport.

Autor: Agata

pl_PLPolski