Mikołaj Kopernik

Człowiek, który wstrzymał słońce 19.02.24

Czy wiesz kto jest najbardziej znanym polskim astronomem, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię? To Mikołaj Kopernik!

Kto to jest? To astronom, twórca teorii heliocentrycznej, kanonik, prawnik, matematyk, lekarz, ekonomista, strateg, kartograf i filolog. To człowiek, który zrewolucjonizował naukę i powszechne myślenie o wszechświecie. Żył w latach 1473-1543.

Za niedługo 19 lutego będziemy obchodzić 551. rocznicę jego urodzin, a także Dzień Polskiej Nauki. Czy to przypadek? Nie! W 2020 roku ustanowiono w Polsce 19 luty Dniem Nauki Polskiej w uznaniu wybitnych zasług Mikołaja Kopernika na polu astronomii. Ten dzień ma stanowić inspirację do pójścia w ślady polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.

Serdecznie zapraszamy tego dnia na urodziny Mikołaja Kopernika, które odbędą się w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI. Przyjdź na interaktywną wystawę „W stronę światła” i poznaj ciekawostki o polskim astronomie. A to wszystko w gronie rodziny lub przyjaciół, łącząc naukę z zabawą i doświadczając rzeczy niezapomnianych! Bilety do zakupu są dostępne przez naszą stronę internetową, ale pamiętaj – liczba miejsc ograniczona.

Autor: Agata

pl_PLPolski